دکل‌های خودایستا اصطلاحاًْ به دکل‌هایی گفته می‌شود که دارای ۳ یا ۴ پایه بوده و پایه‌ها با اعضای خرپائی به هم متصل می‌شوند.
دکل‌های خودایستا چهارپایه :
این نوع دکل‌ها به صورت چهار پایه بوده که معمولاًَ تمام قطعات دکل از نبشی ساخته می‌شود که بوسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل م یشوند. این دکل‌ها برای بارهای زیاد و معمولاً برای ارتفاع‌های بلند تر از ۲۴ متر استفاده می‌شود.
دکل‌های خودایستا سه پایه :
دکل‌های خودایستا سه پایه دکل‌هایی هستند که به صورت مشبک بوده و دارای سه پایه می‌باشد. پایه‌ها اکثراًَ از لوله و اعضای داخلی به صورت خرپائی از نبشی ساخته می‌شود. در ساخت پایه‌ها از نبشی، نبشی ۶۰ درجه، میل گردهای توپر، پرفیل‌های خمکاری شده و… نیز استفاده می‌شود. اعضای داخلی (بریس‌ها) از نبشی، لوله، میلگرد ساخته می‌شود. این نوع دکل‌ها برای نصب آنتنهای ماکروویو، آنتنهای موبایل و بیسیم استفاده می‌شود.

دکلهاي مهاري به دکل هايي گفته مي شود که به وسيله سيم مهار به زمين يا تکيه گاه ديگري مهار گردد .

اين نوع دکل ها به دليل وزن پايين و سبکي وزن مزيت دارد و در مکان هايي که فضا به قدر کافي موجود باشد استفاده مي گردد . اغلب در شبکه تلفن همراه ، راديو و بي سيم و شبکه هاي رايانه اي مورد استفاده قرار مي گيرد . اين دکل ها قابليت نصب در پشت بام منازل و ادارات را داشته و علاوه بر اينکه ارتفاع ساختمان به بلندي محل نصب آنتن ها کمک کرده ، در مناطق شهري مزيت فراوان دارد . اين نوع دکل ها در صورتي که روي زمين نصب گردد نياز به فضاي زيادي جهت نصب سيم مهارها دارد . به خاطر سبکي وزن ، بهاي اين دکل ها کمتر از دکل هاي ديگر بوده و نصب آن ها ساده و کم هزينه است . اين دکل ها بسته به ابعاد و نوع ساخت به چند دسته تقسيم مي شوند .
از انواع آن مي توان به دکل هاي سري G اشاره کرد که با انواع G35,G45,G55,G65,G80 توليد مي شوند .اين دکل ها به صورت سه ضلعي و به صورت سکشن هاي سه متري که پايه ها از لوله نمره ۳ بوده که به وسيله ميلگردهاي نمره ۸ يا ۱۰ به صورت سرپايي به هم متصل مي شود . دکل هاي مهاري با باربري بسيار کم و تنها براي نصب آنتن هاي بي سيم و يا ديش هاي کوچک اينترنت استفاده مي گردد . عدد مقابل G  نشان دهنده عرض قاعده بخش ها به سانتيمتر مي باشد .
اين دکل ها به دليل سبکي ، بيشتر در پشت بام ها نصب مي شوند و در هر ۹ متر و گاهي در هر ۶ متر به وسيله سيم مهار از سه جهت با زاويه ۱۲۰ درجه مهار مي شوند . هر سکشن از يک بدنه لوله اي و اتصالات ميلگردي که از طريق جوش CO2 به هم متصل شده اند تشکيل شده است . سکشن ها ( قطعات ۳ متري ) به صورت مثلثي شکل بوده و هر سکشن طبق استاندارد داراي ۸ رديف پله جهت افزايش مقاومت و ايستايي دکل و همچنين سهولت براي بالا رفتن از آن طراحي شده است .
جهت جلوگيري از فرسودگي و زنگ زدگي ، دکل ها داراي پوشش گالوانيزه گرم ۹۰ ميکرون هستند .

محصولی منطبق با انتخاب شما یافت نشد.

This post is also available in: English